جمعه, 19 خرداد 1402

  • ساعت : ۱۰:۱۸:۱۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ 
  • کد خبر : ۱۵۰۷۱۵
پایان پانزدهمین اجلاس كنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل
پانزدهمین اجلاس کنوانسیون تنوع زیستی (COP 15) که با هدف تدوین چارچوب جهانی تنوع زیستی پسا 2020 از 19 مهرماه بصورت مجازی آغاز شده بود، پس از 5 روز پایان یافت.

در این اجلاس که 19 الی 23 مهرماه با هدف تدوین چارچوب جهانی تنوع زیستی پسا 2020 برگزار شد، رهبران و مقامات عالی رتبه کشورهای جهان، به بحث و تبادل نظر پیرامون وضعیت تنوع زیستی حال حاضر و راهکارهای مقابله با از دست رفتن این سرمایه عظیم پرداختند. در این اجلاس مراحل طراحی چارچوب جهانی تنوع زیستی پسا 2020 مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

در اختتامیه این اجلاس آقای هوانگ رانکوی وزیر اکولوژی و محیط زیست جمهوری خلق چین که ریاست پانزدهمین اجلاس کنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل را عهده دار بود از هم‌افزایی ایجاد شده بین کشورهای عضو و رهبران جهان پیرامون حفاظت و بهره‌برداری پایدار از تنوع زیستی، ابراز خرسندی کرد. در ادامه رؤسای گروه کاری سه گانه در مورد روند طراحی چارچوب جهانی تنوع زیستی پسا 2020  گزارشی را ارائه نمودند و مقرر شد دور نهایی مذاکرات پیرامون چارچوب جهانی تنوع زیستی پسا 2020 ، در ماه ژانویه 2022 مصادف با دیماه سال جاری به صورت حضوری در سوئیس برگزار شود.

در پایان وزیر اکولوژی و محیط زیست جمهوری خلق چین از تمامی کشورها، سازمان‌ها و افراد شرکت کننده در پانزدهمین اجلاس کنونسیون تنوع زیستی سازمان ملل متحد تشکر و قدردانی کرد.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها