يکشنبه, 9 آذر 1399

مرجعیت ملی کنوانسیون تنوع زیستی

  • ساعت : ۱۰:۵۷:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ 
  • کد خبر : ۱۲۶۲۲۸
برگزاری پنجمین جلسه شورای مراجع كنوانسیون تنوع زیستی در سال جاری
پنجمین نشست شورای مراجع کنوانسیون تنوع زیستی کشور در روز دوشنبه مورخ 2 تیرماه با حضور مراجع ذیل کنوانسیون تنوع زیستی در سالن اندیشه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

برگزاری پنجمین جلسه شورای مراجع کنوانسیون تنوع زیستی در سال جاری

پنجمین نشست شورای مراجع کنوانسیون تنوع زیستی کشور در روز دوشنبه مورخ 2 تیرماه با حضور مراجع ذیل کنوانسیون تنوع زیستی در سالن اندیشه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد. در این جلسه، ابتدا آقای دکتر اسکندر زند پس از خوشامدگویی به حاضرین در جلسه، نطق اول جلسه را پیرامون سایت ملی کنوانسیون تنوع زیستی و همچنین آغاز به کار کنوانسیون برای تدوین "ویراست سوم راهبرد ملی تنوع زیستی و برنامه اقدام" قرائت نمودند. سپس آقای دکتر صوفی‌زاده، مرجع ملی "تبادل اطلاعات و همکاری‌های علمی و فناوری کنوانسیون" با اشاره به ضرورت وجود یک پایگاه جامع به عنوان مرجعی برای آگاهی و اطلاع رسانی اهداف، پژوهش‌ها، دستاوردها و اقدامات مرجعیت ملی کنوانسیون تنوع زیستی، سایت ملی کنوانسیون تنوع زیستی را که پس از ماه‌ها تلاش آماده گردیده بود به آدرس irancbd.areeo.ac.ir معرفی کردند. در ادامه ایشان به معرفی امکانات و بخش‌های مختلف این سایت ملی پرداختند. در این راستا، مراجع حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادهای خود را در راستای بهبود و ارتقای سایت ملی کنوانسیون تنوع زیستی مطرح کردند. پس از معرفی سایت ملی کنوانسیون تنوع زیستی، آقای دکتر صوفی‌زاده به معرفی سایت بین‌المللی کنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل متحد نیز پرداختند.

در ادامه جلسه، آقای دکتر زند به عزم کنوانسیون برای شروع به تدوین "ویراست سوم راهبرد ملی تنوع زیستی و برنامه اقدام" اشاره مفصلی داشتند و بیان داشتند که کنوانسیون و مراجع ذیل آن لازم است "ویراست دوم راهبرد ملی تنوع زیستی و برنامه اقدام" را در کارگروه‌های تخصصی به طور کامل بررسی و به واسطه تطبیق آن را با اسناد بالادستی و قوانین موجود اقدام به آسیب‌شناسی آن و تدوین ویراست سوم نمایند.

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها